«Таза тіл» тақырыбында семинар

Опубликовано 01.12.2022

2022 жылдың 01 қарашасында №2 Арнайы (түзету) мектеп-интернатында жалпы білім беретін пәндер мұғалімдеріне арналған «Тіл – тұнық» тақырыбында оқыту семинары өтті. Мара Дюсембаевна Исенова ақпараттық материалдарды ақыл-ойы бұзылған оқушыларға (Easy-to-Read) оқуға оңай форматқа аудару бойынша өз білімімен бөлісті. Мұғалімдер негізгі ойды сақтай отырып мәтін құрастыру бойынша практикалық кеңестер алды, сондай-ақ жеңіл және орташа зияткерлік бұзылыстары бар балалардың мәтіндерді түсінуіне тренингтік жаттығулар жасады. Мұғалімдер сабақта мәтінмен жұмыс жасауда және тақырыптарды түсіндіруде қолданылатын білімнің маңыздылығын атап өтті.

01 ноября 2022 года в Специальной (коррекционной) школе-интернат №2 прошёл обучающий семинар-практикум по «Ясному языку» для учителей общеобразовательных дисциплин. Своими знаниями по переводу информационных материалов в удобный для чтения формат для обучающихся с нарушениями интеллекта (Easy-to-Read) поделилась завуч школы Исенова Мара Дюсембаевна. Учителя получили практические советы при составлении текстов с сохранением основной мысли, а также выполнили тренировочные упражнения для понимания текстов детьми с легкими и умеренными интеллектуальными нарушениями. Педагоги отметили важность полученных знаний, которые будут применены на уроках при работе с текстами и при объяснении тем.